INFORMACJA

Drukuj

Wpisany przez Krzysztof Paszko poniedziałek, 16 stycznia 2012 12:29

Od 01.01.2012r. stopa bezrobocia w powiecie kolneńskim przekroczyła 150% przeciętnej stopy bezrobocia w kraju, w związku z tym, okres pobierania zasiłku dla wszystkich bezrobotnych wynosi 12 miesięcy.

 

INFORMACJA NA TEMAT ŚRODKÓW FINANSOWYCH FUNDUSZU PRACY W 2012 ROKU

Drukuj

Wpisany przez Krzysztof Paszko czwartek, 12 stycznia 2012 08:31

Informuję, że Zarząd Województwa Podlaskiego dokonał podziału środków finansowych Funduszu Pracy. W wyniku tego podziału Samorząd Powiatu Kolneńskiego otrzymał 4560,2 tys. złotych. Jest to kwota wyższa o około 800 tys. zł niż w roku 2011.

W chwili obecnej w PUP w Kolnie trwają prace związane z przygotowaniem propozycji podziału środków finansowych na finansowanie poszczególnych form łagodzenia skutków bezrobocia tj. robót publicznych, prac interwencyjnych, staży, szkoleń , dotacji i refundacji. Po zaopiniowaniu planu podziału przez Powiatową Radę Zatrudnienia oraz zatwierdzeniu przez Starostę Kolneńskiego PUP w Kolnie ogłosi nabór wniosków na poszczególne formy. Szczegółowe informacje będą przedstawione na stronie internetowej urzędu. Wstępnie planujemy, że druki wniosków będą dostępne pod koniec stycznia.

Dyrektor P U P w Kolnie Wacław Sójko

 
 

„ Nowa formuła wsparcia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy„

Drukuj

Wpisany przez Krzysztof Paszko czwartek, 12 stycznia 2012 08:28

Łomżyńska Rada Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łomży w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z Europejskiego Funduszu Społecznego od stycznia 2012 roku rozpoczęła w partnerstwie z Powiatowymi Urzędami pracy w Łomży, Kolnie i Zambrowie realizację projektu dla osób pozostających bez pracy Pt „ Nowa formuła wsparcia odpowiedzią na potrzeby rynku pracy„ . Projekt jest odpowiedzią na problemy osób pozostających bez zatrudnienia na terenie powiatów: Łomża, Kolno i Zambrów.

 

Więcej…

 
 

Wacław Sójko: 3116 osób bezrobotnych w Powiecie Kolneńskim (Video)

Drukuj

Wpisany przez Krzysztof Paszko czwartek, 05 stycznia 2012 06:42

4 miliony 50 tys. złotych na walkę z bezrobociem otrzymał na ten rok z ministerstwa - powiatowy Urząd Pracy w Kolnie. Do tego można doliczyć ponad milion złotych z europejskiego funduszu społecznego. To znaczący wzrost jeśli chodzi o rok ubiegły ale i tak 60 procent mniej niż choćby w 2010 roku - mówił dziś na antenie radia nadzieja goszczący w naszym studio – Wacław Sójko-dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolnie.

Więcej…

 
 

Powiatowy Urząd Pracy w Kolnie przesuwa termin naboru WNIOSKÓW O REFUNDACJĘ KOSZTÓW WYPOSAŻENIA LUB DOPOSAŻENIA STANOWISKA PRACY

Drukuj

Wpisany przez Krzysztof Paszko środa, 14 grudnia 2011 11:17

Wnioski można składać w Sekretariacie PUP do dnia 16.12. 2011r.

 
 

Strona 27 z 42